exaile – skvělý audio přehrávač a dvojče amaroku pro gnome

exaile neni jen „dvojčetem“ amaroku, ten jej totiž v žádném připadě nenechává ve stinu. exaile jde s hlavou vztyčenou a stává se nejlepšim přehrávačem pro desktopové prostředi gnome. co požaduji od přehrávače audia mi na 100% splňuje právě EXAILE – přehlednost, použitelnost. exaile pod ubuntu perfektně zvládá moji multimediálni klávesnici, umožňuje pomoci Q zařadit skladby do fronty, má rychlé vyhledáváni. co je prakticky nezbytnost pro přehráváni audia z PC : grafický ekvalizér. exaile vám nabidne několik přednastavených křivek (soft, rock, techno, live, party, reggae…), nebo si můžete upravit zvuk jak to máte nejraději. samozřejmosti u linuxových přehrávačů je již mj. spolupráce s last.fm, zobrazeni obrázku přehrávaného alba, vizualizace, internetová rádia. exaile má rovněž vynikajici knihovnu médii. rozšiřite jej pomoci nespočetného množstvi pluginů. exaile stahujte na exaile.org.

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u exaile – skvělý audio přehrávač a dvojče amaroku pro gnome

 1. Anonym napsal:

  Kde spustím ten ekvalizér dík

 2. mego napsal:

  v době, kdy byl psán článek, byl ekvalizér standartní součástí exaile. zjišťuji ale, že dnes již v exaile z nějakého nepochopitelného důvodu není.

  v článku v roce 2008 jsem psal, že je ekvalizér nezbytnou součástí hudebního přehrávače. po upgrade zvukových komponent jsem naopak zjistil, že ekvalizér spíše zvuk zkresluje a přestal jsem jej používat. je ovšem pravda, že pokud u počítače používáte „běžné pc repro“, použití ekvalizéru zvuk posunuje blíže představě o zvuku.

 3. Anonym napsal:

  Já sem to ještě skusil na tvůrce Exaile a eq bude prý v verzi 0.3.1

 4. mego napsal:

  tak je dobré, že jej tam zase dají. jen mi přijde divné, že jej na chvíli oddělali a teď jej budou zase přidávat :-) ale tak to občas chodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.