Nastavte si zabezpečené procházení FaceBooku přes HTTPS

„HTTPS je v informatice nadstavba síťového protokolu HTTP, která umožňuje zabezpečit spojení mezi webovým prohlížečem a webovým serverem před odposloucháváním, podvržením dat a umožňuje též ověřit identitu protistrany. HTTPS používá protokol HTTP, přičemž přenášená data jsou šifrována pomocí SSL nebo TLS a standardní port na straně serveru je 443.“ Více na Wikipedii.
Řečeno bez skrupulí – používejte HTTPS protokol, kde jen to jde.
Facebook již nějakou dobu nabízí HTTPS, ale až donedávna Vám na stránkách nefungoval např. chat, odesílání informací bylo problematické. Dnes ovšem Facebook počáteční neduhy zdá se vychytal, tak nic nebrání tomu, abyste se i Vy mohli začít pohybovat v bezpečnějších vodách Faceternetu.
Jak si tedy Facebook přes HTTPS nastavit?
1. Přejděte na FaceBook a v menu účet dejte nastavení účtu.
facebook https
2. V první záložce nastavení bude dejte u možnosti Zabezpečení účtu změnit.
facebook https
3. Zaškrtněte položku Zabezpečení procházení (HTTPS)Procházet Facebook pomocí zabezpečeného připojení (HTTPS), kdykoli je to možné
facebook https
4. Uložte.
FaceBook si po Vás vyžádá pro potvrzení heslo a od té doby už surfujete Faceternetem bezpečněji přes na vlně HTTPS 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 komentářů: Nastavte si zabezpečené procházení FaceBooku přes HTTPS

 1. cybero napsal:

  dobrý tip & trik 🙂

 2. mego napsal:

  člověk by až řekl – nutnost 😉

 3. cybero napsal:

  pozor !!!
  Některé aplikace např.: Pošli tučnáka ->
  „Přepnout na standardní typ připojení (http)?
  Omlouváme se. Prohlížený obsah nelze zobrazit přes zabezpečený https protokol.
  Pro zobrazení této aplikace je nutné přepnout na standardní http protokol.“
  chtějí přepnout toto nastavení FB zpět na http (pokud dáte buttonclick YES)

 4. mego napsal:

  aplikace nepoužívat, tučňáky ani plzínky neposílat! :yes:

 5. cybero napsal:

  koukám, že ani WordPress v sobě nemá https
  http://wordpress.org/about/privacy/

 6. cybero napsal:

  HTTPS Everywhere rozšíření xpi (addons pro FF)
  https://www.eff.org/https-everywhere

 7. mego napsal:

  https everywhere – znám, používám :good: díky za odkaz.
  wp – bohužel nemá.. existují nějaká rozšíření a možnosti, jak to zavést, ale zatím mé pokusy byly zatím bez úspěchu.

 8. martin napsal:

  Ten „faceternet“ mi dělá hluboké vrásky na čele. Jestli se rozšíří tak, že se na něj přesune opravdu důležitý obsah, tak to bude poslední hřebík do rakve svobody na Internetu.

 9. mego napsal:

  mám pro tebe, martine, špatnou zprávu. ten „faceternet“ se už bohužel rozšířil natolik, že jej v česku propagují všechny servery, rádia, noviny atp. jak se kdysi koncem 90. let všichni chlubili webovými stránkami, tak dnes je bontonem býti na facebooku.
  v čem je facebook úšpěšnou a ideální platformou:
  – každý laik dokáže vytvořit na facebooku stránku podporující jeho podnikání
  – komunikace se zákazníky a dalšími fanoušky je příkladná, facebook bourá rozdíly v hierarchii, tedy alespoň zdánlivě
  – sdílení fotek a veškerého dalšího obsahu je ohromně jednoduché. většina lidí před facebookem neznala jedinou možnost, jak své fotky nebo jiné věci ukázat světu. fotky se tradičně posílali emailem po šesti kusech v obrovských rozlišeních
  kdyby se podobně rozšířila nějaká svobodná síť, byl bych raději. ale to se nestane, stejně jako v česku nevyhraje jabber nad icq, nevyhraje svobodná telefonie nad skype.
  ad. svoboda – kdo chce být na internetu relativně svobodný, používá co nejvíce kanálů, aby se nestal závislým na jediném z nich.

 10. martin napsal:

  Naštěstí jsem ještě nenarazil na obsah, o který bych opravdu stál, a ten byl dostupný jenom na facebooku. Asi nejsem v internetovém světě dostatečně sociální.

 11. mego napsal:

  no, ne že by to nebyl obsah, který by se nedal oželet, ale již jsem narazil na spoustu obsahu, který je dostupný pouze na facebooku. nutno říci, že bohužel, ale je to trend.
  facebook se ovšem za poslední rok trochu otevřel, některé věci si může vyčíst i neregistrovaný host, jako např. stránky fanouškovských profilů apod. – https://www.facebook.com/pages/o106com-u%C5%BEivatelsk%C3%BD-manu%C3%A1l-pro-ubuntu-mandrivu-opensuse-i-windows/103733601539

 12. mego napsal:

  další příklad – hospody: https://www.facebook.com/NaBozence 🙂
  webové stránky nevlastní, profil na facebooku je pro ně nejjednodušší cestou spojení se zákazníky. zvláště hospody, které čepují každý víkend jiný speciál, potřebují naladit chuťové buňky štamgastů 🙂
  samozřejmě se nejedná o obsah, bez kterého se nemůžeš obejít, jedná se spíše o objem (0.5l) :beer:

 13. cybero napsal:

  perličky o FB: 😀
  1. „to vypadá, že bez ksichtoknihy už dnes nic nejde…
  A jak řekl George Clooney: To bych si radši nechal v přímém přenosu vyšetřit prostatu od doktora se studenýma rukama, než bych si založil profil na Facebooku…“
  src: http://www.cnews.cz/soutez-o-herni-supermys-logitech-wireless-gaming-mouse-g700-happy-mondays#comment-1829
  2. FaceBook je zlo!
  crc: http://www.stream.cz/video/568136-61-dil-one-man-show-facebook-je-zlo
  3. Nejblokovanější doménou je Facebook
  src: http://technet.idnes.cz/nejblokovanejsi-domenou-je-facebook-poradime-jak-zakazy-obejit-pvb-/sw_internet.asp?c=A110207_173213_sw_internet_pka
  :beer:

 14. mego napsal:

  počkej, george clooneyho mám v přátelích! 😀

 15. cybero napsal:

  tak to asi nebude ten z Dannyho parťáků… 🙂
  tu jsem třeba hledal jméno „Eva Farná“ a nemůžu se dopočítat (i fota profilů jsou pravěrné), která to vlastně je 😀

 16. mego napsal:

  moment, on přísahal, že je parťák od dannyho 🙂 no, možná je to fake, ale zaujal mě svou dokonalou češtinou, prostě nepochybuju, že je to george clooney, když tak dobře mluví česky! :yes:
  eva farná, tak tu neznám.

 17. martin napsal:

  Na o106ku jsem se jednou mrknul. Že se můžu na něco podívat bez přihlášení, je fajn. To je totiž největší překážka, která mě na FB odrazuje. Ne že bych nutně potřeboval na netu skrývat svojí identitu, ale všeho moc škodí. Kdybych si znova založil profil na FB a za půl roku mi přišel od milostpánů mail, že nejsem autentická osoba a profil mi zrušili nebo po mně chtěli zase odklikávat nějaké fotky z friends, jestli vím, kdo to je, tak bych se asi zvencnul. Ty hospody jsou dobrá věc, v Praze to taky docela frčí.

 18. mego napsal:

  je to sice tak trochu proti pravidlům, ale ve finále se na facebooku můžeš jmenovat třeba „william wallace“ a použít pro to email william@wallace.net 😉 nemusíš mít dokonce ani žádné přátele, nemusíš uploadovat svou fotku. to máš stejné, jako když si založíš email na gmailu nebo seznamu.
  ad. autentická osoba, rušení účtů, ověřování fotek – nic takového jsem nezaznamenal. jestli máš k tomuto nějaké dobré zdroje, klidně to sem přilep, pro informaci.

 19. Heňa napsal:

  Vyberte, ktoré informácie chcete zdieľať.
  Bezpečnosť účtu
  Riaďte svoje prezeranie a zabezpečenie prihlásenia.
  Zabezpečené prehliadanie (HTTPS)
  You have temporarily turned off secure browsing in order to access an unsupported application. To enable secure browsing again, please logout and login again.
  tak toto tam mám a i tak mám stále https…. nejdú mi aplikácie ani hry a nedá sa to vôbec vypnúť, hoci píše, že je vypnuté, no nie je, nemám tam žiadne okienko, ktoré by sa dalo odškrtnúť? čo s tým, ako odstániť to https?

 20. mego napsal:

  musí se odškrtnout toto: Procházet Facebook pomocí zabezpečeného připojení (HTTPS), kdykoli je to možné
  pak by vše mělo fungovat. nicméně facebook je plný chyb a je možné, že se jedná právě o chybu.
  https://www.facebook.com/help/?search=https

 21. cybero napsal:

  chyba je možná jen v případě chybného nastavení buď samotného FB profilu nebo jiné komponenty či modulu (např. prohlížeče), jiná varianta chyby je jejich nekompatibilita.
  Pozor! Všechny FB aplikace, utilitky a další blbůstky nemusejí mít v sobě zakomponován šifrovací prvek HTTPS. V takovém případě vyskočí (měla by vyskočit) hláška informující o přepnutí na klasické HTTP.

 22. Anonym napsal:

  dík chlapci za odpovede, všetko je správne nastavené, pravidelne ccleaner frčí, no asi tak po týždni sa konečne to mini okienko objavilo a mohla som si to vrátiť späť…. bolo to chybou fb istotne spôsobené, sem tam mi vyskočí ešte modré okno prekrývajúce pravú stranu prihlasovania, ale po pokecoch s ostatnými aké majú problémy, je to minimálna chybička … ešte raz dík 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.