Google Apps: Váš účet byl změněn – konfliktní účet pro některé služby Google – Picasa aj.

Google v současné době přesouvá obrovské množství účtů Google Apps pod běžné účty Google. Ve zkratce to znamená to, že i se svou emailovou adresou růžovápampeliška@zahradníkůvsen.cz můžete volně přistupovat ke všem službám Google, jako je Kalendář, Picasa a mnoho dalších.
Může Vám ovšem vyvstat ten problém, že jste výše uvedenou adresu použili např. pro ukládání fotografií na Picase a nyní máte „konfliktní účet“ (více níže).
Jak řešit konflikt účtů Google? Jak naložit s duplicitními účty?


1. Povolit vícenásobné přihlášeníhttps://www.google.com/accounts/MultipleSessions
Toto není ani tak řešením, jako kličkou – můžete být přihlášeni na dvou účtech Google současně a využívat nadále Picasu aj. na starém účtu a ostatní služby na Google Apps účtu.
2. Převedení fotografií na účet Google Apps a smazání původního účtu – dle mého nejschůdnější cesta
POZOR – nejprve převeďte veškerá svá data ze starého účtu na účet Google Apps! (viz. návod níže)
Smazání/editace služeb: https://www.google.com/accounts/EditServices
Tento krok jsem provedl u jednoho svého účtu, bude doplněno, zda se uvolní má stará adresa Picasa, kterou blokoval původní účet.
edit: 18.7.2011: Google si bohužel pamatuje mou Picasa adresu i u smazaného účtu. Z toho důvodu je doména megofoto nedostupná, pravděpodobně trvale. Tento krok tedy proveďte, nevadí-li vám změna adresy. V opačném případě doporučuji založit nový email – adresa fotografií zůstane zachována.
smazání účtu google
3. Převedení fotografií na účet Google Apps a zachování stávajícího účtu – problematické, nutno změnit primární email na nový Gmail či jinou adresu spojenou s Google účtem
Návod pro Picasu, jak odstranit problém s duplicitou a převést fotografie pod účet Google Apps
1. odhlaste se, jste-li přihlášeni na e-mail
2. jděte na adresu služby Picasa  a přihlašte se
3. zadejte přihlášeni do adresního řádku (to je tam, kam píšete Seznam.cz) adresu google.com/dashboard
4. nahoře uvidíte hlášku, že můžete svá data přesunout
move google accounts
Krok 1: zatrhněte první možnost
Google Temp Account transfer
Krok 2:
Google Temp Account transfer
Krok 3: Zaškrtněte všechno 🙂
Google Temp Account transfer
Krok 4: zbytek obstará strejda Google
Google Temp Account transfer
Omáčka od Google:
Co znamená konfliktní účet Google?
Tato zpráva se zobrazuje, protože podle našich záznamů se přihlašujete do konfliktního účtu. Konfliktní účet je účet Google, který byl vytvořen s e-mailovou adresou účtu Google Apps jako primární e-mailovou adresou. Protože jsme nedávno převedli účty Google Apps do infrastruktury Účtů Google, máte nyní dva účty se stejnou primární e-mailovou adresou ve stejné databázi názvů účtů, což způsobuje konflikt. Aby byl tento konflikt v názvech vyřešen, byl tento účet změněn.
Vysvětlení
Různým typům uživatelů nabízí Google různé účty. Donedávna jsme nabízeli dva primární typy účtů:

 • Účty Google mají přístup ke všem službám Google a lze je vytvořit s libovolnou e-mailovou adresou. Další informace
 • Účty Google Apps, které jsou vytvářeny a spravovány v rámci organizace @moje-domena.com a mají přístup pouze k Gmailu, Kalendáři, Dokumentům, Webům, Skupinám a Videím. Další informace

Nedávno jsme účty Google Apps převedli tak, aby e-mailové adresy z vlastní domény umožňovaly přístup do stejných služeb Google jako účty Google. Díky tomu nabízejí účty Google Apps stejnou funkčnost jako plnohodnotné účty Google.
Proč na tom teď záleží a jak se mě to dotkne?
Dříve jste si mohli vytvořit účet Google s libovolnou e-mailovou adresou včetně e-mailové adresy z vlastní domény služby Google Apps. Nyní, když byly účty Google Apps převedeny do infrastruktury účtů Google, jsou některé účty „konfliktní“. Konfliktní účet je účet Google, který byl vytvořen s e-mailovou adresou účtu Google Apps jako primární e-mailovou adresou.
Nyní, když jsme váš účet Google Apps převedli do infrastruktury účtů Google, je nutné konfliktní účet Google změnit. Při každém přihlášení vám budou nabídnuty možnosti, jak s tímto konfliktním účtem naložit, dokud ho nepřejmenujete.
Informace o konfliktních účtech
Protože účet Google jde vytvořit s libovolnou e-mailovou adresou, mohli jste vytvořit konfliktní účet Google pomocí e-mailové adresy účtu Google Apps. Pokud pomocí e-mailové adresy účtu Google Apps používáte služby, které nejsou součástí sady Google Apps (Gmail, Kalendář, Dokumenty, Weby, Skupiny, Videa), je možné, že máte konfliktní účet Google. Pokud tomu tak je, data z konfliktního účtu je nutné přiřadit k nové primární e-mailové adrese. Při dalším přihlášení do konfliktního účtu se zobrazí stránka „Váš účet vyžaduje aktualizaci“, která vám nabídne několik možností, jak naložit s konfliktním účtem.
Nástroj pro přesun dat
Pokud chcete přenést data do účtu Google Apps, máte u některých služeb k dispozici nástroj pro přesun dat. Nástroj je však dostupný pouze pro přenos dat z konfliktních účtů.
K nástroji pro přesun dat lze získat přístup dvěma způsoby. Může se stát, že tyto možnosti nebudete mít k dispozici – záleží na nastaveních, která zvolil správce domény:
Zahájit proces a přistupovat k nástroji můžete po přihlášení do konfliktního účtu, když zvolíte možnost pro přenesení dat do jiného účtu.
Data můžete z konfliktního účtu přenést i tehdy, pokud jste si již zvolili nové přihlašovací jméno. Stačí přejít do služby Google Dashboard. Pokud jste neměli konfliktní účet, bude nutné přesunout data ručně.
Ruční přesun dat
Pokud nástroj pro přesun dat službu nepodporuje nebo nemáte konfliktní účet, můžete u jednotlivých služeb přenést data ručně.
Služby, které nepodporují přesun dat
Služby, které přenesení dat z jednoho účtu do druhého neumožňují, můžete nadále používat pomocí stávajícího účtu. Pokud byla data uložena v konfliktním účtu, bude nutné je znovu přiřadit k odlišnému názvu účtu. Když se po převedení poprvé přihlásíte do konfliktního účtu, zobrazí se stránka Váš účet byl změněn s možnostmi přejmenování účtu.
Použití účtu po převedení
Pokud se po převedení přihlásíte pomocí účtu Google Apps do stejné služby, budou všechna data, která nově vytvoříte, uložena v účtu Google Apps. Chcete-li se vyhnout tomu, že budete mít informace uložené ve dvou oddělených účtech, doporučujeme používat každou službu pouze pomocí jednoho účtu. Pokud se pokoušíte použít službu, která neumožňuje přenos dat, můžete zkusit použít několik účtů najednou.
Zdroj: Nápověda Google

Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Google Apps: Váš účet byl změněn – konfliktní účet pro některé služby Google – Picasa aj.

 1. LinuxLex napsal:

  Skvělé informace!! Díky!! Budu sdílet dál 😉

 2. mego napsal:

  edit: 18.7.2011: Google si bohužel pamatuje mou Picasa adresu i u smazaného účtu. Z toho důvodu je doména megofoto nedostupná, pravděpodobně trvale. Tento krok tedy proveďte, nevadí-li vám změna adresy. V opačném případě doporučuji založit nový email – adresa fotografií zůstane zachována.

 3. Nedostupná adresa napsal:

  Ahojte.
  Zrovna řeším konfliktní účet a není mi jasná jedna věc (nebo je mi jasná, ale nechce se mi tomu věřit).
  Pokud mám mujmail@mojedomena.cz a zaroven mujmail@gmail.com, jedná se o konfliktní účet. Pokud ale zruším, nebo přejmenuji mujmail@gmail.com, pak bude tento email nadále nedostupný a pošta na něj poslaná bude odmítnuta pro neexestující adresu?
  Aktivně používám obě adresy a není mi jasné co s tím.
  Pokud někdo víte co a jak, prosím o radu.

 4. mego napsal:

  dobrý den. v případě mujmail@mojedomena.cz a mujmail@gmail.com se nejedná o konfliktní účty.
  konfliktní účet znamená, že používáte pro stejnou službu od google dva různé google účty. tozn. pokud máte na mujmail@mojedomena.cz zřízenu picasu, je potřeba udělat některý z kroků popsaný v článku, aby se předešlo problémům.
  když si zrušíte mujmail@gmail.com, tak o tuto adresu přijdete. nevidím jediný důvod tuto adresu rušit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.