dlouho si již pokládám otázku, proč společnosti nabízejí antivirové programy i pro linux. zvlášť, když se všude uvádí, že "linux je viru-vzdorný" 🙂 odpovědí na moje a možná i vaše otázky mohou být mapř. tyto článečky:
https://wiki.ubuntu.cz/Antivirus
Nyní se vraťme zpět ke společnostem, které vyvíjejí antivirové programy pro Linux. Proč to dělají, když z výše zmíněného vyplývá, že viry a Linux prostě nejdou dohromady. Odpověď je jednoduchá – dělají to kvůli Windows. Většina serverových řešení je postavena na Linuxu mimo jiné také kvůli odolnosti proti virům, ale přesto si musí jejich administrátoři s viry dělat starosti právě kvůli uživatelům Windows, kterým poskytují služby jako ukládání a stahování dat, správa pošty a další, přičemž musí zajistit, aby se k nim nedostaly viry. Dalším důvodem existence těchto antivirů je možnost pomocí Linuxu skenovat počítače bez spuštění Windows (při dualbootu, z LiveCD, přes síť…).
https://www.linux.cz/viry.html
nejedná se o akutní hrozbu, nehrozí nám vlna podobná I Love You a podobným. Ne, není to nic nového pod sluncem, způsob jak to udělat byl znám od nepaměti a důvod, že to ještě nikdo nikdy neudělal je ten, že není možné zajistit základní potřebu každého viru = šiřitelnost.
témata
- aktualizace
- amazon
- android
- android a chytré telefony
- bezpečnost
- distribuce
- doména
- facebook, google+ , twitter - sociální sítě
- firefox
- gnome
- hardware
- hry pro linux
- internet
- kde
- kde4
- kindle
- komunikace
- linux
- linux obecně
- mandriva
- nastavení
- nautilus
- obrázek
- openoffice
- opensuse
- picasa
- pidgin
- plugin
- prohlížeč
- převod
- software pro linux
- software pro windows
- spouštěč
- system
- theme
- thunderbird
- ubuntu
- upgrade
- vzhled
- web
- windows
- wordpress