rainlendar – nejlepší kalendář pro vaši plochu – nyní i pro linux!

před dvěma lety jsem vás na hospůdce upozorňoval na skvělý windowsový kalendář – rainlendar. ten jsem nyní objevil na disku ve starých windowsových programech. wine mi jej nerozjelo, tak mě napadlo se podívat, zda se tvůrce „nepochlapil“ a nevydal verzi i pro linux. je to tam! :-)

vy s debianem nebo ubuntu máte ke stažení přímo zkompilovaný balíček *.deb, ostatní stahujte v *.bz2 archivu. program jde po rozbalení jednoduše spustit souborem rainlendar2.

máte-li rádi tento kalendář, určitě jej využijete i pod linuxem. já si třeba trochu odvykl, ale určitě si zase rychle přivyknu :-)

stahujte z https://www.rainlendar.net/

edit 26.10.2010: umístění programu v linuxu: /usr/share/rainlendar2

chcete-li nahrát do programu češtinu, nahrajte adresář se soubory .po a .mo do složky /usr/share/rainlendar2/locale/cs_CZ

rainlendar linux

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů u rainlendar – nejlepší kalendář pro vaši plochu – nyní i pro linux!

 1. Martin napsal:

  Linuxová verze už nějaký ten čas je, ale nefungovala mi pod gnome moc dobře. Měla vadnou průhlednost a moc si nerozuměla s virtuálními plochami. Přešel jsem proto ke gdesklets a nakonec skončil u screenlets. Poslední dobou ale widgety v linuxu nepoužívám, protože často nefungují, tak jak mají. Rainlendaru dám určitě druhou šanci. Snad bude tak skvělý, jako ve Windows XP.

 2. mego napsal:

  rainlendar je viditelný na každé ploše a s průhledností problém nemá. tedy u mě na nvidii, ale řekl bych, že rozdíl v grafické kartě (chtěl jsem napsat AGP) nebude hrát roli.

  právě jsem chtěl napsat, že jediné, co mi nefunguje, je automatické spuštění se startem systému. ale koukám, že rainlendar teď na ploše mám, tak se asi spouští :-)

  je to parádní kalendářík.

 3. mego napsal:

  já teď nějakou dobu používal xpad, ale je to jen jakýsi zápisník bez kalendáře.

 4. Martin napsal:

  Bohužel jsem ho dal za chvíli pryč. Vůbec se mi nepovedlo změnit skin. Nový vzhled se nahrál do kalendáře, ale po výběru v menu se vždy vrátil k tomu původnímu shadow4. Nepomáhá ani restart. Chtěl jsem alespoň české názvy měsíců. Čeština v programu jinak po doinstalování funguje. Použil jsem deb balíček pro ubuntu.

 5. mego napsal:

  čeština mi také funguje, dokonce jsem jen použil soubor ze staré windowsové instalace.

  sám jsem nakopíroval a spouštím verzi staženou v bz2. rpm balíček nebyl k dispozici.

  skin jsem neměnil, líbí se mi asi nejvíc ten hlavní. jen ty názvy měsíců by mohly být v češtině, ale co už. program má tolik předností, že se to dá překousnout.

 6. mego napsal:

  jen se mi tedy po startu nespouští.. chyba na mé straně pravděpodobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.