amazon kindle 3 objednaný z USA – dph a clo? stále nejlevnější!

od začátku dubna velmi ochabl zájem čtenářů o elektronickou čtečku amazon kindle přímo z USA. není to nasycením trhu, nýbrž zákonným snížením kvóty pro povinnost platit DPH.

situace před 30.3.2011 – bezcelní limit a rovněž limit pro osvobození od nutnosti platit DPH činil 150 € (tedy nějakých 3500-3700,- kč)

situace po 1.4.2011 – bezcelní limit zůstal na 150 €, takže clo neplatíte. byl však snížen limit pro DPH, který je nyní v celé EU 22 € (500-550,- kč).

amazon kindle 3 čtečka

čtečka elektronických knih amazon kindle 3 stojí v USA 139,- USD + 21,- USD poštovné do ČR a limit tak převyšuje. při současném výhodném kurzu dolaru (1 USD = 17,- kč) vás vyjde čtečka na 2720,- kč. když přičteme DPH 20%, dostaneme se na cenu 3264,- kč vč. DPH.

částka 3264,- kč je dle mého i nadále skvělým lákadlem pro nákup v USA, vzhledem k faktu, že ceny kindlů v eshopech v ČR se pohybují nad 4600,- kč.

neváhejte a kupte si čtečku amazon kindle 3 za příznivého kurzu amerického dolaru.

placení DPH není žádná věda, doplatek vyřídíte s kurýrem nebo s poštou.

edit 12.10.2011: DPH se platí přímo amazonu při platbě za čtečku kindle. všimněte si položky import fees deposit. ta skutečně tvoří 20% ceny kindle (vč. poštovného). stane-li se, že po vás bude chtít dopravce znovu zaplatit DPH, toto neplaťte a vytelefonujte si odbourání druhého zdanění s jeho celním oddělením. amazon.com za vás clo dopravci vždy zaplatí, mělo by to být uvedeno v letištním nákladovém listu.

jak koupit kindle 3 na amazonu?

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u amazon kindle 3 objednaný z USA – dph a clo? stále nejlevnější!

 1. me napsal:

  Podle clanku na lupa.cz, musite jeste pripocitat poplatek 180 CZK, ktere zaplatite Ceske poste za vyrizeni celni deklarace…

 2. mego napsal:

  cituji zmíněný článek:

  Při příchodu zásilky pošta adresátovi pošle upozornění a v případě, že jí adresát dá plnou moc k zastupování, vyřídí pošta vše potřebné, včetně uhrazení celního dluhu či vyměřeného DPH, které adresát zaplatí až v okamžiku doručení zboží poštovním doručovatelem. Pokud je na zásilku vyměřeno clo či DPH, účtuje si pošta za deklarantskou činnost 180 Kč. V případě propuštění zásilky do volného oběhu bez vyměření cla a DPH se neúčtuje za předložení k celnímu řízení žádný poplatek.
  zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/snaha-neplatit-dph-vyhnala-nakupy-v-zahranici-k-rekordu/

  toto se tedy vztahuje pouze na zásilky zaslané poštou a nikoliv přes kurýrní službu a také pouze v případě, že za vás celní dluh uhradí pošta. v případě, že nejsou splněny tyto podmínky, čásku neplatíte.

  kindle jsou nicméně zasílány kurýrními společnostmi UPS a DHL a ty mají vlastní proclívací mechanismus. takže 180,- kč české poště se neplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.