Avant Window Navigator

skvělý dokovací nástroj, mocnější než docky, vychytaný, plně nastavitelný, snad se všemi potřebnými doplňky pro plnohodnotné přepínání oken. možná dokáže nahradit i samotný panel gnome, což se u mě uvidí za pár dní.. :-) bude ovšem potřeba trochu změnit své návyky.

tip: nainstalujte si v synapticu všechny další pluginy a aplety pro avant windows navigator, které nabízí repozitáře ubuntu. velmi rád jsem do své sbírky apletů na panelu doplnil např. awn main menu (místo cairo menu) či digitální hodiny místo analogových.

vč. ikon

pohled na upravenou lištu (styl floaty)

jak vypnout gnome-panel?

otevřete gconf-editor (např. pomocí alt+F2), jděte do desktop >> gnome >> session >> required_components a zde dvakrát klikněte na možnost “panel” a odmažte hodnotu “gnome-panel”.

současná lišta:

awn lišta

logout:

awn-logout

soubory nastavení awn najdete v /home/uzivatel/.config/awn, v /home/uzivatel/.gconf/apps a především v /usr/share/avant-window-navigator – chcete-li si přenést svá nastavení do nově nainstalovaného systému, nezapomeňte si zazálohovat i tyto složky

edit 11.10.2010: velmi zajímavým „kompromisem“ při zachování gnome-panelu může být pro vás progam DockBarX – určitě stojí za omrknutí ;-)

edit 16.12.2010: přináším screenshoty mého aktuálního nastavení docku awn. docela dlouho jsem s ním laboroval, tak přináším své poznatky i vám. díky následujícím nastavením vypadá můj dock nyní takto:

awn dock

applety si můžete samozřejmě přeuspořádat dle libosti a s nastavením hrát do áleluja.

nastavení awn

nastavení awn nastavení awn nastavení awn nastavení awn nastavení awn

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.