DeaDBeeF – ultimátní hudební přehrávač pro gnu/linux

chcete odlehčený hudební přehrávač pro linux? amarok je na vás zbytečně nabubřelý, itunes-like přehrávače vás neberou? máme pro vás lehký, rychlý a opravdu vychytaný přehrávač s netradičním názvem DeaDBeeF. vzhledově by se dal nejblíže přirovnat k oblíbenému windowsáckému foobar2000.

co DeaDBeeF umí? tak předně hraje :-) hraje skvěle a nastavení toho správného zvukového výstupu je otázkou třech kliknutí. velmi mě potěšila možnost nastavení global hotkeys. přidání potřebných klávesových zkratek je také velice intuitivní a funguje snad s každou multimediální i běžnou klávesnicí. co si navolíte, to máte :-) nejste-li puristický hifista, uvítáte i kvalitní ekvalizér.

k dispozici je nepřeberné množství pluginů, z nichž namátkou jmenujme OSD notify – funguje jak v KDE tak v gnome, mnohé decodery, album artwork umožňující stažení obalů z last.fm, albumart.org či adresáře s tracky apod.

přehrávač podporuje playlisty v podobě tabů, podobně jako moderní webové prohlížeče či zmíněný foobar2000.

na webových stránkách projektu https://deadbeef.sf.net je k dispozici mnoho balíčků pro různé distribuce. můžete si rovněž přidat repozitář (např. pomocí skvělého ubuntu tweak)

gui přehrávače deadbeef

nastavení globálních klávesových zkratek

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.