export nastavení compiz fusion

máte-li nainstalovaný balík compizconfig-settings-manager a v něm provedené úpravy compizu, možná jste si s jeho nastavováním dali hodně práce jako já a nechcete o ně přijít. v takovém případě se hodí nějaká záloha.

chcete-li měnit distribuci nebo upgradovat pomocí čisté instalace na novou verzi distribuce stávající, pracné nastavování nového prostředí znovu asi nebude patřit mezi nejoblíbenější činnosti (zvláště, nechcete-li měnit zažité zvyky). v tomto případě se hodí snadné přenesení původních dat do nového systému.

v adresáři /home/frantauživatel jsou nastavení compizu rozstrkána do mnoha míst a s příchodem unity a dalších je v tom ještě větší nepořádek.

veškerá nastavení v manažeru nastavení compizu jdou naštěstí exportovat. vlevo v menu klikněte na předvolby a svůj profil můžete nyní jednoduše exportovat. profily se ukládají do textového souboru s koncovkou .profile, např. můjúžasněnastavenýprofilcompizu.profile, peknahejblatkanamonitoru.profile nebo compiz-2011-10-24.profile. z tohoto souboru pak můžete jednoduše vaše nastavení obnovit jinde. vzhledem k odlišnostem distribucí pak doporučuji zvolit exportní volbu NE při otázce na přeskočení výchozích hodnot nastavení.

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.