facebook se neustále mění, odpoutejte svůj web od závislosti na sociálních sítích

když vidím na mnoha webech facebookové komentáře a jiné „fičury“, docela mě to děsí. u některých zábavních webů je to tak říkajíc šumák. ale např. u serióznějších webů či u webů veřejné služby, mezi něž ještě donedávna patřil i web české televize, se jedná o naprostou šlápotu vedle.. proč? jde o ztrátu veškeré suverenity nad obsahem (části) svých webových stránek.

facebook se neustále mění – k lepšímu či horšímu, to posuďte sami. ale každou chvíli je nějaký produkt změněn, zrušen, nahrazen novým nebo odpískán bez náhrady.

facebook end

chcete-li mít nad svým obsahem kontrolu, zapomeňte na outsourcování za pomoci facebooku.

přijatelné jsou tlačítka „to se mi líbí“ a „doporučit“ – slouží k propagaci webu na sociální síti. jistá míra přijatelnosti je i použití fanouškovských stránek – bohužel ale i zde nad svým obsahem nejste pány. proto je lepší používat tyto fanpages spíše jako doplněk hlavního webu, který může mít propracovaný systém komentářů, hodnocení a diskusí.

odpoutejte svůj web od závislosti na sociálních sítích, využijte z nich jen to dobré a bez rizik.

nenechte si diktovat, jak bude vypadat váš obsah. nezůstaňte „uvězněni pod modrým pruhem“.

facebook end

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u facebook se neustále mění, odpoutejte svůj web od závislosti na sociálních sítích

  1. anon napsal:

    nejak mi nedoteka co si chcel clankom povedat..

  2. mego napsal:

    jde o jakési znechucení nad neustálými změnami na facebooku – nemají jednotný koncept, člověk něco delší dobu buduje, aby vše bylo za pár měsíců jinak.

    také je to krátké zamyšlení nad tím, jak moc svůj web propojit či nepropojit se sociálními sítěmi, konkrétně facebookem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.