facebook se neustále mění, odpoutejte svůj web od závislosti na sociálních sítích

když vidím na mnoha webech facebookové komentáře a jiné „fičury“, docela mě to děsí. u některých zábavních webů je to tak říkajíc šumák. ale např. u serióznějších webů či u webů veřejné služby, mezi něž ještě donedávna patřil i web české televize, se jedná o naprostou šlápotu vedle.. proč? jde o ztrátu veškeré suverenity nad obsahem (části) svých webových stránek.

facebook se neustále mění – k lepšímu či horšímu, to posuďte sami. ale každou chvíli je nějaký produkt změněn, zrušen, nahrazen novým nebo odpískán bez náhrady.

facebook end

chcete-li mít nad svým obsahem kontrolu, zapomeňte na outsourcování za pomoci facebooku.

přijatelné jsou tlačítka „to se mi líbí“ a „doporučit“ – slouží k propagaci webu na sociální síti. jistá míra přijatelnosti je i použití fanouškovských stránek – bohužel ale i zde nad svým obsahem nejste pány. proto je lepší používat tyto fanpages spíše jako doplněk hlavního webu, který může mít propracovaný systém komentářů, hodnocení a diskusí.

odpoutejte svůj web od závislosti na sociálních sítích, využijte z nich jen to dobré a bez rizik.

nenechte si diktovat, jak bude vypadat váš obsah. nezůstaňte „uvězněni pod modrým pruhem“.

facebook end

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.