gnome-do se vzhledem docky – šikovný pomocník

již nějaký ten pátek používám šikovnou utilitku gnome do. dělá něco podobného, jako spouštěč po stisku Alt+F2, jen o něco lépe – doplňuje programy, které chcete spustit, takže stačí napsat třeba jen jedno-dvě písmena a enterem spouštět. pomocí pluginů pak umožňuje vyhledávat v google či na disku. umí toho zkrátka hodně a dobře vypadá.
funkce, která mě ale zaujala včera při testování vzhledů, je skrytá a poměrně nedoceněná. když si přepnete na vzhled docky, zobrazí se vám dole lištička s oblíbenými programy. můžete si programy přidávat, odebírat, měnit velikost a vlastnosti lišty, barevný podklad, její skrývání.. tato lištička dokáže s přehledem nahradit celý jeden panel a když ji necháte skrývat, vůbec o ní nevíte.
osobně funguji v ubuntu již jen s jedním panelem nahoře, kde mám trojlístek aplikace, místa, systém, tři systémové ikonky, přepínání oken, vynucení ukončení neposlušného programu, přepínač ploch, oznamovací oblast, kalendář teplotou (jej, je toho nějak hodně 🙂 ) a druhý supluje právě gnome-do s docky.
gnome-do najdete v repozitářích ubuntu. klikni pro větší obrázek.
gnome-do
edit 14.8.2009: přidávám screenshot mandriva linuxu edice spring 2009,1 s gnome-do-docky:
mandriva-ala-mego-docky

Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.