Instalace openSUSE 11.2 RC2 – zmatečné rozdělení disku

rozhodl jsem se, z lehkého rozčarování z mandrivy 2010.0, vyzkoušet RC2 verzi na první pohled zajímavé německé linuxové distribuce OpenSUSE. po stažení pomocí firefox throttle jsem se tedy jal instalovat.

instalace je pěkná a přehledná až do kroku rozdělení disku, který rozhodl, že jsem instalaci pro jistotu ukončil. instalace mi totiž nabídla vlastní rozdělení disku a pak dvě tlačítka: rozdělit disk a upravit rozdělení disku. logicky nechceme hned rozdělit disk, ale chceme si jej upravit podle svého, neinstalujeme-li na čistý a na ostatních particích máme svá data. upravení rozdělení disku však bylo lehce zmatečné a k odstranění navržených změn nepomohlo. kliknout na „rozdělit disk“ jsem se při ostré instalaci obával.

dnes jsem tedy zkusil instalaci ve virtualboxu (martine – další využití virtualizace ;-) ) a klepl na rozdělení disku. disk zůstal zachován a instalace mi nabídla ruční volbu.

opensuse-instal-0

pro zkušeného susáka nic neobvyklého. ale uznejte, že neznalého uživatele openSUSE, i když i lehce pokročilého uživatele jiných distribucí, může postup zmást.

opensuse-instal-1 opensuse-instal-2

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.