ještě nemáte svůj gravatar? založte si jej!

většina dnešních stránek využívá nějakého redakčního systému, neboli cms. existují mnohé, placené i zdarma. z těch oblíbených zdarma jsou např. joomla, wordpress, mambo, drupal, textpattern a další. dále existují velké blogovací platformy, jako je blogspot, wordpress.com či jeho národní odnože jako blog.cz, blog.o106.com a další.

mnohé z těchto platforem využívají tzv. gravataru, což znamená „globally recognized avatar“. avatar možná znáte, je to malý obrázek, ikonka, fotečka, která vás charakterizuje na konkrétním webu, oblíbeném fóru či jinde.

wordpressáci přišli s nápadem povýšit avatary na gravatary a sjednotit jejich použití na webu. většinou při komentování vyplňujete i svou emailovou adresu. proto tvůrci gravataru přiřadili avatar právě k emailu.

pokud komentujete na stránce, která gravatary podporuje, automaticky se po vyplnění vašeho emailu načte ze vzdáleného serveru vaše ikonka.

vše, co proto musíte udělat, je zaregistrovat si svůj email na https://en.gravatar.com/ – je to zdarma, bezpečné a hlavně šikovné.

gravatar

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.