kde stáhnout starší verze ubuntu? where can I download previous release of ubuntu?

na oficiálních stránkách ubuntu vždy najdete ke stažení nejnovější verzi systému a pak verzi s dlouhodobou podporou (LTS). z jakéhokoliv důvodu však můžete zatoužit po stažení některé ze starších verzí. pro česky mluvícího uživatele bych asi doporučil svou nejoblíbenější stránku pro download ubuntu:

https://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/

zde máte možnost stáhnout si 6.06 dapper drake, 6.10 edgy eft, 7.04 feisty fawn, 7.10 gutsy gibbon, 8.04 hardy heron, 8.10 intrepid ibex i poslední 9.04 jaunty jackalope.

malá odbočka – názvy distribucí ubuntu jsou někdy velmi špatně zapamatovatelné. asi nejhůře zapamatovatelnou distribucí vnímám intrepid ibex. hardy heron se pamatoval z dosavadních asi nejlépe. ovšem distribucí, kterou považuji za nejlépe zapamatelnou, je budoucí 9.10 – karmic koala. věřím, že karmic koala pomůže opět většímu prosazení linuxu na desktopech.

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.