MP3gain – srovná vaše mp3 do latě / easyMP3gain – srovnání hlasitosti mp3

MP3gain je špičkový pomocník pro úpravu vaší mp3 kolekce – bez ztráty kvality srovná hlasitost vašich hudebních souborů ve formátu mp3.

znáte to všichni – máte přenosný hudební přehrávač nebo si vypálíte mp3 CD do vašeho přístroje v obýváku.. chcete nerušeně poslouchat, ale rozdíly v hlasitostech jsou tak obrovské, že poslech není relaxem, ale spíše utrpením. abyste si svou mp3 hudbu mohli vychutnat v klidu a nerušeně výkyvy v hlasitosti, použijte skvělý mp3gain.

pro linux existuje povedená grafická nadstavba easyMP3gain, což eliminuje nutnost používat program v textovém modu nebo přes wine.

v základu je nastaveno srovnání mp3 na hladinu 89 dB, která je doporučena pro nejlepší kvalitu. chcete-li hrát hlasitěji (přenosné přehrávače), zvolte vyšší hodnotu. osobně ovšem nedoporučuji jít výš než 99 dB.

edit 28.11.2010: pro nejlepší kvalitu pro domácí poslech doporučuji ponechat 89dB, což je ideálním kompromisem mezi slušnou kvalitou zvuku a optimální hlasitostí. pro přenosné přehrávače můžete jít trochu výš, ale nad 99dB už mp3 začínají zkreslovat.

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.