nastavení domácího media serveru

pokud máte na serveru nainstalovaný apache, resp. celý LAMP, je nezbytné aktivovat v routeru virtuální server. nastavení může vypadat např. takto:

kde 192.168.0.234 je interní adresa počítače, který bude (mediálním) serverem. toto nastavení zpřístupní server veřejnosti.

přesměrování portů – pro zpřístupnění mediálních serverů jako je plex, emby nebo jiných ze vzdáleného počítače je zapotřebí přesměrovat porty k danému počítači v síti. port emby je 8096, plex port je 32400. nastavení může vypadat nějak takto:

kde 192.168.0.234 je interní adresa počítače, který bude mediálním serverem – číslo portu použijte dle mediálního serveru, který používáte. toto nastavení zpřístupní mediální server veřejnosti.

rezervování IP adresy uvnitř sítě. síťovou adresu si můžete nastavit ručně v systému počítače, který bude serverem, nebo v routeru nějak takto:

toto nastavení je důležité, aby nastavení přesměrování portů vždy nalezlo počítač s konkrétní IP adresou.

podrobný článek, jak nastavit port forwarding je na wikihow.com.

své nastavení můžete vyzkoušet zde: www.canyouseeme.org

apache – webové stránky najdete v /var/www/html. editací souboru index.html nebo přidáním jiného obsahu změníte webový obsah virtuálního serveru.

vedle apache musíte doinstalovat rovněž mysql (nebo mariadb) a PHP. výborný návod na instalaci a základní nastavení LAMP serveru: http://www.kutac.cz/blog/pocitace-a-internety/instalace-lamp-na-ubuntu/

> nainstalujte balík

v nastavení disků je možné zvolit čas uspání pevného disku, když není server používán.

owncloud – výborný návod na zprovoznění najdete zde https://websiteforstudents.com/installing-owncloud-on-ubuntu-17-04-17-10-with-apache2-mariadb-and-php/
adresář, který používáte pro sdílení souborů owncloud musí mít chmod 0770 a být přístupný uživatelem www-data.

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.