nastavení vlastní domény druhého řádu pro google apps a službu blogger

znáte to – seznam je nuda, gmail má taky každý. vy jste individualita, chcete vlastní email s pořádnou adresou, která vás charakterizuje, chcete vlastní stejnojmenný blog, na kterém si budete vylívat srdíčko.. další případ – jste malá firma, živnostník, soukromá osoba, chcete mít své stránky, svůj email a to vše pod jednou střechou vlastní domény. téměř žádné emailové řešení není tak dobré, jako to od google – více jak 7 GB volného místa, 50 emailových stránek – a to zcela zdarma. dostupnost – parádní, přístup k emailu přes pop3, imap či webmail, jabber klient pro komunikaci s dalšími gmailisty. našli jste ten správný odkaz, jak si doménu zaregistrovat, ale ouha – jak to nastavit?

přináším návod pro svého nejčastěji využívaného registrátora – forpsi.

přihlaste se do administrace svého forpsi účtu, klikněte nahoře v menu na odkaz administrace a zvolte domény. vyberte tu, kterou chcete nastavit poklinutím na její název. pak klikněte na editace dns záznamů.

pro email – musíte smazat všechny staré MX záznamy a nastavit tyto nové:

Priorita – Mail server
1 ASPMX.L.GOOGLE.COM
5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM
5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM
10 ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM
10 ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM

edit 15.2.2012: priorita 1-5-5-10-10 vystřídala dříve používanou 10-20-20-30-30-30-30, stejně tak počet mail serverů se snížil na 5. máte-li staré nastavení, můžete jej ponechat jak je (viz. obrázek).

pro blog:

je třeba pro vaši doménu vytvořit záznam CNAME obsahující DNS, který připojí vaši doménu k adrese ghs.google.com

více vám napoví obrázek (klikněte):

edit 14.6.: návod na nastavení služby blogger pro provoz s vlastní doménou.

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.