vzhledem k tomu, že jsem doteď pendloval mezi jednotlivými systémy, pořád se něco měnilo a přesouvalo, měl jsem zmatek v tom, co jsem už nahrál do domovské složky nového systému a co ne.
další věcí je, že mám ve stolním počítači tři pevné disky, není jednoduše možné mít všechna data na jednom disku v jedné domovské složce (jak to v poslední době instaluji na notebooky ostatním).
při více systémech, které nejsou stejného data vydání a jejichž různě nové aplikace zapisují tak trochu jinak data do skrytých konfiguračních souborů mi nepřijde úplně vhodné mít pro tyto systémy jednu domovskou složku. z mých zkušeností plyne, že je to tak akorát dobré na to, si zadělat na problémy.
skryté soubory mám pro každý systém zvlášť v jeho domovské složce /home/uživatel.
nově řeším složky se soubory přes symbolické odkazy. standardní složky dokumenty, obrázky, fotky, hudba, downloads a další – dokonce i plochu – jsou uložené na příslušném pevném disku a z domovské složky takto pouze odkazuji na tyto adresáře. všechny cesty se pro dolphin, nautilus a jiné aplikace tváří jako /home/uživatel/adresář/soubor, takže klasická či standardní nastavení, na které jste zvyklí, šlapou parádně.
s instalací nového systému je pak jednoduché vzít jenom těch pár symbolických odkazů a zkopírovat je během půl vteřiny do nového domovského adresáře. a všechno máte tak, jak jste zvyklí (zbývá jen nahrát ty správné skryté složky, jako je firefox, thunderbird, pidgin aj.)
témata
- aktualizace
- amazon
- android
- android a chytré telefony
- bezpečnost
- distribuce
- doména
- facebook, google+ , twitter - sociální sítě
- firefox
- gnome
- hardware
- hry pro linux
- internet
- kde
- kde4
- kindle
- komunikace
- linux
- linux obecně
- mandriva
- nastavení
- nautilus
- obrázek
- openoffice
- opensuse
- picasa
- pidgin
- plugin
- prohlížeč
- převod
- software pro linux
- software pro windows
- spouštěč
- system
- theme
- thunderbird
- ubuntu
- upgrade
- vzhled
- web
- windows
- wordpress