nový pohled na domovskou složku

vzhledem k tomu, že jsem doteď pendloval mezi jednotlivými systémy, pořád se něco měnilo a přesouvalo, měl jsem zmatek v tom, co jsem už nahrál do domovské složky nového systému a co ne.

další věcí je, že mám ve stolním počítači tři pevné disky, není jednoduše možné mít všechna data na jednom disku v jedné domovské složce (jak to v poslední době instaluji na notebooky ostatním).

při více systémech, které nejsou stejného data vydání a jejichž různě nové aplikace zapisují tak trochu jinak data do skrytých konfiguračních souborů mi nepřijde úplně vhodné mít pro tyto systémy jednu domovskou složku. z mých zkušeností plyne, že je to tak akorát dobré na to, si zadělat na problémy.

skryté soubory mám pro každý systém zvlášť v jeho domovské složce /home/uživatel.

domovska-slozka

nově řeším složky se soubory přes symbolické odkazy. standardní složky dokumenty, obrázky, fotky, hudba, downloads a další – dokonce i plochu – jsou uložené na příslušném pevném disku a z domovské složky takto pouze odkazuji na tyto adresáře. všechny cesty se pro dolphin, nautilus a jiné aplikace tváří jako /home/uživatel/adresář/soubor, takže klasická či standardní nastavení, na které jste zvyklí, šlapou parádně.

s instalací nového systému je pak jednoduché vzít jenom těch pár symbolických odkazů a zkopírovat je během půl vteřiny do nového domovského adresáře. a všechno máte tak, jak jste zvyklí (zbývá jen nahrát ty správné skryté složky, jako je firefox, thunderbird, pidgin aj.)

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.