odvirování počítače s windows – bootovatelná live cd s antiviry

nejlepší způsob odvirování vašich windows? jednoznačně použití live cd s antivirem. proč? windows se vůbec nemusí spustit a s ním se tudíž nemůže spustit ani virus, který může překazit standardnímu antivirovému programu fungovat správně.

live cd používají ke svému chodu linux. jedná se vlastně o miniaturní linuxovou distribuci s jediným připraveným programem – antivirem. některé distribuce pracují pouze v textové podobě, jiné mají pokročilé grafické rozhraní.

jak takový antivir spustit? stáhneme si ze stránek výrobce programu soubor ISO, který vypálíme na CD nebo DVD. můžeme k tomu použít ve windows infra recorder, cdburnerxp, nero či jiný program. v linuxu pak brasero či k3b. v BIOSu musíme mít nastaveno bootování z CD (většina BIOSů je tak nastavena standardně). stačí spustit počítač a mít CD v mechanice, systém antiviru nabootuje a provede vás kompletní očistou vašich windows.

a nyní to nejdůležitější – nejzajímavější live cd s antiviry (přímé odkazy na stažení):

support.kaspersky.com – Kaspersky Rescue Disk 10
www.avira.com – Avira AntiVir Rescue System
www.avg.com – AVG Rescue CD
www.f-secure.com – F-Secure Rescue CD
www.pctools.com – PC Tools Alternate Operating System Scanner
volatileminds.net – OpenDiagnostics Live CD

ostatní:

research.pandasecurity.com – Panda SafeCD – skenovala ve virtualboxu neexistující disk :-)
security.symantec.com – Norton Bootable Recovery Tool
forum.bitdefender.com – bitdefender – vývoj ukončen
www.avast.com – avast bart cd – 14tidenní trial verze a nutnost registrace

otestovány: avg, kaspersky, avira, panda. subjektivní vítězové jsou kaspersky a avira pro své grafické rozhraní a možnosti nastavení. rychlejší start měla avira, kaspersky zase obsahuje i prohlížeč firefox pro získávání informací z internetu či poradu s kamarádem. aplikace byly testovány ve virtualboxu.

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.