Opera Unite – úchvatná novinka ve sdílení vašeho já

každý z vás se jistě již někdy setkal s prohlížečem opera. mnozí z vás jej používáte jako hlavní a nedáte na něj dopustit. mnozí z vás, např. i jako já, používáte operu jako alternativní prohlížeč na svém unixu či oknech. opera nyní přichází s něčím úžasným, co jí zajistí na poli prohlížečů určitě několik procent v používanosti navrch – se systémem unite.

opera unite vám umožňuje váš osobní počítač nebo notebook s prohlížečem opera proměnit v jakýsi webový server, ke kterému pomocí speciální webové adresy mohou přistupovat ostatní uživatelé z celého světa, případně vy třeba z práce. na vašem pc v opeře poběží aplikace, které umožní připojeným uživatelům prohlížet si vámi nadefinované fotografie, poslouchat vámi sdílenou hudbu, stahovat si či uploadovat soubory.

tato na poli webových prohlížečů poměrně převratná novinka se bohužel nedostala do ostré verze 10.0, ale můžete si ji stáhnout v betě 10.10. stahujte z https://unite.opera.com/ či pro linux konkrétně odtud.

v samotném prohlížeči pak unite najdete pod menu nástroje – server opera unite – povolit opera unite. zde si jednotlivé služby nastavíte a můžete fungovat. enjoy!

opera unite

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.