podpora globálních klávesových zkratek a multimediálních kláves v audacious

hudební přehrávač audacious mě zaujal svou jednoduchostí navenek, možnostmi nastavení pod pokličkou a vzhledem aka foobar2000 (hovořím o verzi 2.4, starší verze winampího stylu se mi nikdy nelíbily). všiml jsem si jej při testování distribuce založené na ubuntu maverickLinuxLexOS serveru LinuxLex.cz.

GTK frontend je novinkou přijímanou komunitou okolo audacious s nadšením a právem. vězte, že stojí za vyzkoušení.

audacious

co mě ovšem u hudebního přehrávače mimo jiné zajímá, je podpora globálních klávesových zkratek a multimediálních kláves. vedle audacious si nainstalujte v synapticu ještě balík audacious-plugins. jděme do soubor > nastavení (ctrl+P) > moduly > obecné a povolme podporu global hotkey. pokud vám již v této fázi klávesy fungují, máte vyhráno. mně se tloukly se zkratkami z gnome, proto jsem tyto předefinoval (systém > předvolby > klávesové zkratky) a horké klávesy v audacious nastavil po svém.

audacious-klávesy

audacious je opravdu slušný přehrávač, bleskurychle startuje, na malé ploše dokáže zobrazit velké množství informací, pod kapotou toho najdeme opravdu hodně. a hraje :-)

edit 10.11.2010: při psaní článku jsem přehlédl zásuvný modul Gnome Shortcuts. když ten aktivujete, bude audacious využívat zkratky definované systémem.

audacious klávesy gnome

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.