Proč použivat operačni systém Linux ?

Skvělou odpovědi je portál proc.linux.cz. Nyni s novým designem, se spoustou odpovědi na vaše všetečné otázky.

Internet: Myslite si, že znáte Internet? Vyzkoušejte jak vypadá v Linuxu. S Firefoxem. A pokud Firefox už znáte, neni nic jednoduššiho než si svá nastaveni, hesla a záložky převést do Linuxu.

Bezpečnost: Doby, kdy jste se museli bát o svá data, jsou pryč. Do vašeho Linuxu se jen tak někdo nepovolaný nedostane. Žádný vir ani spyware vám nebude probirat poštu a někomu ji posilat, když nechcete. Budete mnohem bezpečnějši před útoky na váš bankovni účet i bez šileného firewallu – i když i firewall Linux má, ale v podstatě ho neuvidite. Pracuje samostatně a bez obtěžováni. To všechno máte v plné verzi a bez registrace. Nikdo nemusi vědět, že použivate Linux, pokud se nebudete sami chtit pochlubit.

Vzhled:

  • průhlednost
  • grafické efekty
  • okna ve 3D prostoru
  • živé náhledy

– to je jen výběr z toho, co Linux už nejaký ten pátek umi. Stále se zlepšuje a nepotřebujete k tomu supermoderni počitač.

Podivejte se sami, jak Linux dnes vypadá a co dokáži jeho okna ovládaná berylem.

Jako je možné měnit celý Linux, je možné měnit i jeho vzhled. A je tomu tak už mnoho let. Linux má nespočetně podob a barev pleti. Stejně jako lidé, kteři ho použivaji. Přeneste si vzhled svého pokoje i na monitor.

(převzato z proc.linux.cz)

proč použivat linux

portál: proc.linux.cz

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.