qip infium, qip 2010 – špioni ve vašem počítači?

kdysi na windows jsem používal pro připojení na icq, jabber a gtalk malý a šikovný program qip. qip nahradit na linuxu byl docela problém, protože toho uměl opravdu hodně a dobře se s ním pracovalo. postupně jsem si navykl používat pidgin, který toho sice neumí tolik jako qip, ale tak nějak vás neobtěžuje a nechává víc v klidu, než defaultně nastavený qip.

qip im

vím ovšem, že je qip na platformě windows stále velmi oblíbený a chtěl jsem vytvořit návod, jak zavést facebook chat do qipu. qip má sice vlastní facebook plugin, ale já se chtěl zaměřit na nastavení pomocí xmmp/jabberu, které je spolehlivější a trvalejší, než všechny ostatní „vychytávky“.

návod nebude.

stáhl jsem si qip a přes wine se jal instalovat. co se mě na qipu opravdu nelíbí a na linuxu se s tím zaboha nesetkáte, je podbízení všemožných hloupostí a nastavení, o která nestojíte. tak především – dáte-li „full instalation“, instalace qipu nastaví vaši domovskou stránku na qip.ru, jako defaultní vyhledávač v prohlížeči se vám rázem objeví search.qip.ru, stanete se respondentem pro statistické účely stránky liveinternet.ru..

qip je pořádný špion

o co také nemám jednoznačně zájem je instalace (patřičně pozměněného) internet exploreru 8.

qip vám cpe internet explorer - no fuj :-)

má se tak chovat solidní aplikace, které svěřím svá data, svoje konverzace, svá hesla k důležitým účtům..? možná jste na podobné chování ve windows zvyklí, ale já si na linuxu ve světě otevřeného software a instalace z repozitářů odvykl.. qip špion u mě končí a ať si KGB svá data shání někde jinde :-P

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.