kdysi na windows jsem používal pro připojení na icq, jabber a gtalk malý a šikovný program qip. qip nahradit na linuxu byl docela problém, protože toho uměl opravdu hodně a dobře se s ním pracovalo. postupně jsem si navykl používat pidgin, který toho sice neumí tolik jako qip, ale tak nějak vás neobtěžuje a nechává víc v klidu, než defaultně nastavený qip.
vím ovšem, že je qip na platformě windows stále velmi oblíbený a chtěl jsem vytvořit návod, jak zavést facebook chat do qipu. qip má sice vlastní facebook plugin, ale já se chtěl zaměřit na nastavení pomocí xmmp/jabberu, které je spolehlivější a trvalejší, než všechny ostatní „vychytávky“.
návod nebude.
stáhl jsem si qip a přes wine se jal instalovat. co se mě na qipu opravdu nelíbí a na linuxu se s tím zaboha nesetkáte, je podbízení všemožných hloupostí a nastavení, o která nestojíte. tak především – dáte-li „full instalation“, instalace qipu nastaví vaši domovskou stránku na qip.ru, jako defaultní vyhledávač v prohlížeči se vám rázem objeví search.qip.ru, stanete se respondentem pro statistické účely stránky liveinternet.ru..
o co také nemám jednoznačně zájem je instalace (patřičně pozměněného) internet exploreru 8.
má se tak chovat solidní aplikace, které svěřím svá data, svoje konverzace, svá hesla k důležitým účtům..? možná jste na podobné chování ve windows zvyklí, ale já si na linuxu ve světě otevřeného software a instalace z repozitářů odvykl.. qip špion u mě končí a ať si KGB svá data shání někde jinde 😛
témata
- aktualizace
- amazon
- android
- android a chytré telefony
- bezpečnost
- distribuce
- doména
- facebook, google+ , twitter - sociální sítě
- firefox
- gnome
- hardware
- hry pro linux
- internet
- kde
- kde4
- kindle
- komunikace
- linux
- linux obecně
- mandriva
- nastavení
- nautilus
- obrázek
- openoffice
- opensuse
- picasa
- pidgin
- plugin
- prohlížeč
- převod
- software pro linux
- software pro windows
- spouštěč
- system
- theme
- thunderbird
- ubuntu
- upgrade
- vzhled
- web
- windows
- wordpress