veselé vánoce: nautilus elementary + gloobus preview

když jsou ty vánoce, mám pro vás malý dárek. vylepšete svůj již tak úžasný nautilus, vyšperkujte si tento prohlížeč souborů k dokonalosti pomocí rozšíření nautilus elementary a k němu přidejte bezchybné gloobus preview.

nautilus elementary je upravený nautilus, který se vám jistojistě zalíbí. vzhled elementárního nautilu je pěkný, čistý a minimalistický. několika kliknutími jej přizpůsobíte obrazu svému (upravit > customize toolbar / upravit > předvolby > tweaks). elementary nautilus zpřehledňuje boční panel a přidává některé další funkcionality – vidno z obrázků.

nautilus elementary nautilus elementary konfigurace

gloobus preview si můžete nainstalovat spolu s elementary nautilus. v ubuntu tweak si přidejte zdroj nautilus-elementary a dejte obnovit. nabídnuté aplikace nainstalujte. gloobus funguje tak, že když označíte soubor myší a klepnete na mezerník, spustí se vám bleskurychlý náhled souboru – funguje s obrázky, hudbou, videem a snad vším, na co si vzpomenete.

gloobus preview

neváhejte a otestujte ;-)

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 komentářů u veselé vánoce: nautilus elementary + gloobus preview

 1. mego napsal:

  přidávám tip na spuštění clutterflow pomocí F4 (pokud jste si jej nainstalovali spolu s elementary nautilus).

 2. martin napsal:

  Ten clutterflow mi nefunguje, ukáže se jen černé pole v horní části pole. Jak se dá doinstalovat?

 3. mego napsal:

  já instaloval podle návodu z ubuntu-tweak – nainstaloval jsem všechno z přidaného repozitáře. clutterflow běžně funguje. příliš to nevyužívám, ale při lepší konfigurovatelnosti by to mohl být velmi dobrý prohlížeč.

 4. mego napsal:

  i když, nyní jsem přišel na pár detailů, které mi před tím nějak nešly – např. zvětšení náhledového pruhu + kombinace s globus preview a je to docela šikovné. tak přeju hodně zdaru ;-)

 5. martin napsal:

  Tak jsem postupoval taky a knihovny libclutter-1.0-0 a libclutter-gtk-1.0-0 mám nainstalované. Podle netu jsou ale potřeba i ekvivalentní dev balíčky k těmto knihovnám. Stahovat 84 MB vývojářských nástrojů pro gnome a opengl se mi ovšem kvůli takovéhle „fíčurce“ nechce.

 6. mego napsal:

  občas se to snažím používat, ale je to jen takový bonus pro efekt. zatím žádné rozumné uplatnění nevidím. jak se nástroj ale bude vyvíjet, může jít o velmi zajímavý prohlížeč obrázků. nebylo by špatné tyto funkce spojit ve specializovaný prohlížeč jako samo stojící aplikaci.

  já moc místo neřeším, 84 mb mě „nezabije“ :-) ale jak píšu výše, zatím o nic nepřicházíš.

 7. martin napsal:

  No jo, pro 3 systémy a data už začíná být na 160 GB harddisku trochu těsno.

 8. mego napsal:

  chtělo by to přikoupit nějaký ten terabajt..
  a prosím tě, co tam všechno máš? ubu 10.10 + kubu 10.10 + sedmičky?

 9. martin napsal:

  To by chtělo. Teď Maverick, Karmic, XP

 10. mego napsal:

  také jsem měl ještě před měsícem dvě instalace ubuntu na jednom počítači. ale pak se mi zachtělo uvolnit 30 gb místa a jeden systém šel pryč :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.