veselé vánoce: nautilus elementary + gloobus preview

když jsou ty vánoce, mám pro vás malý dárek. vylepšete svůj již tak úžasný nautilus, vyšperkujte si tento prohlížeč souborů k dokonalosti pomocí rozšíření nautilus elementary a k němu přidejte bezchybné gloobus preview.

nautilus elementary je upravený nautilus, který se vám jistojistě zalíbí. vzhled elementárního nautilu je pěkný, čistý a minimalistický. několika kliknutími jej přizpůsobíte obrazu svému (upravit > customize toolbar / upravit > předvolby > tweaks). elementary nautilus zpřehledňuje boční panel a přidává některé další funkcionality – vidno z obrázků.

nautilus elementary nautilus elementary konfigurace

gloobus preview si můžete nainstalovat spolu s elementary nautilus. v ubuntu tweak si přidejte zdroj nautilus-elementary a dejte obnovit. nabídnuté aplikace nainstalujte. gloobus funguje tak, že když označíte soubor myší a klepnete na mezerník, spustí se vám bleskurychlý náhled souboru – funguje s obrázky, hudbou, videem a snad vším, na co si vzpomenete.

gloobus preview

neváhejte a otestujte ;-)

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.