nedalo mi to a před smazáním opensuse jsem chtěl ozkoušet gnome-shell, který jsem v mandrivě nezprovoznil. v opensuse se mi povedlo spustit docela lehce.
již nyní můžeme slyšet hlasy „nelíbí se mi gnome-shell“, „přejdu na KDE nebo XFCE“.. takových křiklounů je vždy mnoho. osobně si myslím, že gnome-shell nabízí velmi zajímavý a inovativní způsob ovládání počítače. ne všem bude vyhovovat, ale nehodnoťme, dokud nezkusíme.
mně se gnome-shell docela líbí a věřím, že pokud bude možnost lépe si nastavit místa či aplikace v levém panelu shellu, možnost odstranit pro mě zbytečné naposledy otevírané aplikace, bude to (třeba i v kombinaci s gnome-do) bomba. přijde mi, že si není třeba ani příliš zvykat na gnome-shell a ten vám nabídne rychlejší a pohotovější ovládání vašeho desktopu. palec nahoru :good: věřím, že vývojáři doplní možnosti konfigurace shellu k obrazu svému jak jsem výše popsal.
už se i docela těším na ostrý provoz 🙂 gnome-shell se jistě bude rozvíjet a vylepšovat. nyní bych navrhoval např. doplnit možnost překlikávat okna v horní liště pro tu danou plochu, buď roletkovým seznamem (to by zachovalo ráz gnome-shell), nebo „klasickou“ cestou vedle sebe – ale jen ikona a text, bez zbytečného ohraničení. i když, odstranění tohoto způsobu přepínání oken je asi záměrem gnome-shell (soudě u podle umístění hodin a výsuvného kalendáře).
více info v angličtině na stránkách gnome.
témata
- aktualizace
- amazon
- android
- android a chytré telefony
- bezpečnost
- distribuce
- doména
- facebook, google+ , twitter - sociální sítě
- firefox
- gnome
- hardware
- hry pro linux
- internet
- kde
- kde4
- kindle
- komunikace
- linux
- linux obecně
- mandriva
- nastavení
- nautilus
- obrázek
- openoffice
- opensuse
- picasa
- pidgin
- plugin
- prohlížeč
- převod
- software pro linux
- software pro windows
- spouštěč
- system
- theme
- thunderbird
- ubuntu
- upgrade
- vzhled
- web
- windows
- wordpress