GNOME3 – Gnome-Shell

nedalo mi to a před smazáním opensuse jsem chtěl ozkoušet gnome-shell, který jsem v mandrivě nezprovoznil. v opensuse se mi povedlo spustit docela lehce.

již nyní můžeme slyšet hlasy „nelíbí se mi gnome-shell“, „přejdu na KDE nebo XFCE“.. takových křiklounů je vždy mnoho. osobně si myslím, že gnome-shell nabízí velmi zajímavý a inovativní způsob ovládání počítače. ne všem bude vyhovovat, ale nehodnoťme, dokud nezkusíme.

mně se gnome-shell docela líbí a věřím, že pokud bude možnost lépe si nastavit místa či aplikace v levém panelu shellu, možnost odstranit pro mě zbytečné naposledy otevírané aplikace, bude to (třeba i v kombinaci s gnome-do) bomba. přijde mi, že si není třeba ani příliš zvykat na gnome-shell a ten vám nabídne rychlejší a pohotovější ovládání vašeho desktopu. palec nahoru :good: věřím, že vývojáři doplní možnosti konfigurace shellu k obrazu svému jak jsem výše popsal.

už se i docela těším na ostrý provoz :-) gnome-shell se jistě bude rozvíjet a vylepšovat. nyní bych navrhoval např. doplnit možnost překlikávat okna v horní liště pro tu danou plochu, buď roletkovým seznamem (to by zachovalo ráz gnome-shell), nebo „klasickou“ cestou vedle sebe – ale jen ikona a text, bez zbytečného ohraničení. i když, odstranění tohoto způsobu přepínání oken je asi záměrem gnome-shell (soudě u podle umístění hodin a výsuvného kalendáře).

více info v angličtině na stránkách gnome.

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u GNOME3 – Gnome-Shell

  1. mego napsal:

    úžasná věc v gnome shell je nezávislost volby virtuálních ploch, resp. proč mít stále 2 plochy, nebo 4 plochy. používejte aktuálně tolik pracovních ploch, kolik zrovna potřebujete :good:

  2. Martin napsal:

    V KDE 4 je něco podobného. Tam se zase dá „odzoomovat“ a přidat si tolik ploch, kolik chcete.

  3. mego napsal:

    rozdíl je, že v novém gnome toto trvá pár zlomků vteřiny, v KDE se s tím člověk zlobí déle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.