krusader – náhrada za total commander pro linux

chvili jsem v linuxu použival přes wine z windows známý total commander. total commander je skvělý souborový manažer ve stylu někdejšiho norton commanderu. než zasáhl microsoft, jmenoval se tento program windows commander. pro windows je total commander prakticky nepostradatelným pomocnikem. ve windows je totiž oteviráni složek extrémně pomalé a většinou se jejich obsah zobrazi přesně tak, jak nechcete.

v linuxu problém s rychlosti oteviráni složek a jejich procházenim nemám. gnome je perfektni parťák, je bleskurychlé, s přislušným nastavenim velmi pěkné, přehledné a logické. nastala však potřeba dvouokenniho manažeru jakožto správce přenosů FTP.

žádný z klasických jednoúčelových ftp manažerů, které jsem pro linux zkoušel, mě nezaujal. tak jsem se poohližel po lepšim software, který by mi pomohl nahradit přes wine ne přiliš dobře fungujici total commander. co si budeme povidat, linux a windows jsou rozdilné systémy a i když total commander v linuxu spustim, neni to prostě ono.

na skvělé stránce ekvivalentů programů windows-linux (proc.linux.cz) jsem prošel všechny nabizené alternativy a KRUSADER byla jasná volba. je to pěkný, rychlý, a předevšim mocný nástroj a pomocnik. sice je primárně pro KDE, ale neni problém si do gnome nainstalovat přislušné knihovny a program provozovat. program vice než dobře nahrazuje total commander, ba jej svými kvalitami ještě převyšuje. zaujal mě např. interni editor html, možnost přidáni vybraných skladeb do playlistu amaroku, superuživatelský režim a mnohé dalši vychytávky.

krusader v linuxu pravděpodobně nemá konkurenci. ani gnome commander či midnight commander mi nevyhovovaly tolik, jako tento pomocnik. na druhé misto hitparády bych tedy subjektivně asi zařadil dobrý gnome commander.

krusader

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.