plymouth – jak změnit téma zavádění ubuntu lucid lynx

pomocí synapticu a zadání „plymouth“ si můžete stáhnout a nainstalovat mnoho témat zavádění / spouštění ubuntu. ve starších verzích pak šlo mezi nimi jednoduše pomocí GUI přepínat. v ubuntu 10.04 je nutné použít terminálovou cestu a příkaz:

sudo update-alternatives --config default.plymouth

z menu, které se vám objeví, vyberte číslo tématu, které chcete zobrazit při zavádění.

ubuntu plyumouth theme

(edit 6.10.2010: pozor, některá témata plymouth mohou mít potíže se zaváděním a nepustí vás k přihlašovací obrazovce. možná proto byla jejich volba v ubu 10.04 takto stížena, protože dříve fungovala čistě grafická cesta. mně se to pak právě stalo, stačilo vyměnit téma plymouth a zase vše šlape. jen bylo nutné v grubu zvolit přihlášení přes recovery mode, v textovém režimu se nalogovat a pak zadat startx.)

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů u plymouth – jak změnit téma zavádění ubuntu lucid lynx

 1. martin napsal:

  Nefunkční plymouth v ubuntu 10.04 jsem opravil podle následujícího návodu: http://news.softpedia.com/news/How-to-Fix-the-Big-and-Ugly-Plymouth-Logo-in-Ubuntu-10-04-140810.shtml

 2. mego napsal:

  díky za odkaz. dobré vědět. na ATI a otevřených ovladačích ubuntu startuje hezky a uhlazeně. na uzavřených ovladačích nVidie mám bohužel stejně ošklivý start. naštěstí je tak rychlý, že se to dá překousnout.. asi si počkám do konce října na 10.10, která snad tento neduh vyřeší.

 3. martin napsal:

  Právě že u mě na ATI a otevřených ovladačích po jedné aktualizaci jádra přestal fungovat. Po opuštění menu GRUBu2 se objevila jen černá obrazovka s blikajícím kurzorem v levém horním rohu. Pak se na půl sekundy logo ukázalo a okamžitě naběhl systém. Po zásahu viz výše už zase běží tak, jak má, a dokonce začalo fungovat i uspání do paměti.

 4. mego napsal:

  dneska jsem si pohrával s myšlenkou, že bych možná i preferoval textový start systému, ač jsem proti tomu vždy brojil :-) vypadá to „cool“ a „geekovsky“ :-D ale je to otázka jen momentálních preferencí a nálad. dlouhodobě není nad to, když ti systém startuje pěkně plynule od spuštění po dokončení přihlášení.

  k opravení uspávání gratuluji. důležitá věc.

 5. martin napsal:

  Tak se mi ti alternativní animace plymouthu nepovedlo rozjet. Změní se jen ta při vypnutí, ale při startu systému je opět vše při starém. Při následném vypnutí se do původního stavu vrátí i ta vypínací.
  Docela dlouho jsem používal kombinovaný textový i grafický výstup. V horní polovině animované logo a dole výstup z konzole s průběhem bootu. To mi přijde jako dobrý kompromis :-)
  Suspend jede, ale hibernace ne. Ani mě to moc nemrzí, protože probírání ze spánku je přibližně 2x tak dlouhé jako čistý restart.

 6. mego napsal:

  zajímavé, mně to funguje dobře.. resp. přepínají se obě, ale vzhledem k výše popsanému je to příliš velké.

  a jak tam ten kombinovaný výstup dostanu? to by se mi docela líbilo :-)

  ad. hibernace. uspání do paměti, mně ubuntu a přihlášení naběhne sotva stačím pustit tlačítko, prostě bleskurychle. zde bych to viděl na špatnou podporu hw.. jak ti to dehibernuje s windows? ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.