Jak využít plugin Google XML Sitemaps ve WordPress MU

používáte-li skvělý plugin Google XML Sitemaps, který pro google aj. tvoří soubor sitemap.xml pro snadnou a rychlou indexaci obsahu vašeho webu, možná jste se zamysleli, jak jej využít i ve verzi wordpressu s více blogy v jedné instalaci – WPMU, resp. upravený WP verze 3.

tento článek je zkráceným překladem anglické verze na lichao.net.

plugin Google XML Sitemaps ve své verzi 3.2.4 ve WordPress MU bohužel funguje pouze pro hlavní stránku (funguje pro o106.com, již ne však pro akce.o106.com..). jak jej přimět fungovat pro všechny weby? buď si počkáte na novou verzi pluginu nebo zkusíte tento návod.

edit: nemáte-li chuť upravovat PHP nebo nemáte tu možnost, můžete zkusit také nový plugin Google XML Sitemaps with Multisite support. je od jiného autora a má nižší uživatelské hodnocení. plugin zvládá základní tvorbu sitemaps pro WPMU a jejich linkování v robots.txt. neovládá zatím custom post types.

wordpress

1. stáhněte a rozbalte plugin do adresáře google-sitemap-generator

2. podstatné jsou soubory sitemap.php a sitempa.xsl (ostatní nebudeme potřebovat)

3. otevřete v textovém editoru soubor sitemap.php a najděte funkci GetBackLink().

4. zrušte zakomentování funkce return $_SERVER[‚PHP_SELF‘] . “?page=” . $page;

5. vložte dva řádky kódu: $path = get_option(‘siteurl’) . $_SERVER[‚PHP_SELF‘] . “?page=” . $page; (první řádek) a return $path; (druhý řádek).

vaše finální funkce bude vypadat nějak takto:

function GetBackLink()
{
$page = basename(__FILE__);
if(isset($_GET['page']) && !empty($_GET['page'])) {
$page = preg_replace(‘[^a-zA-Z0-9\.\_\-]‘,”,$_GET['page']);
}
//return $_SERVER['PHP_SELF'] . “?page=” . $page; $path = get_option(‘siteurl’) . $_SERVER['PHP_SELF'] . “?page=” . $page;
return $path;
}

soubor uložte.

6. nahrajte oba soubory do pluginů na serveru. autor doporučuje nahrátí do wp-content/mu-plugins. nevytvářejte podadresář, nahrajte oba soubory přímo do mu-plugins.

7. aktivujte plugin a nastavte jej pro naše potřeby – nastavení > xml sitemap. pro každý blog zvlášť můsíme nastavit v pokročilých volbách (advanced options):

A. v nastavení: Include a XSLT stylesheet zadejte celou cestu k souboru xsl – v našem případě to bude adresa https://doména.cz/wp-content/mu-plugins/sitemap.xsl – toto nastavení je stejné pro všechny blogy

B. v nastavení „Location of your sitemap file“ vyberte „Custom location“ a zvolte pro každý blog jiné jméno pro sitemap.xml. řekněme pro akce.o106.com to bude sitemap-akce.xml. celá cesta k souboru bude https://o106.com/sitemap-akce.xml.

uložte konfiguraci. přeji příjemné fungování ;-)

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.