Přístupové údaje k datové schránce emailem? Nic není nemožné, dokonce ani u České pošty..

Na pomocné stránce datových schránek Č eské pošty „Nemůžete se přihlásit“ v odstavci „Zapomněli jste přihlašovací údaje?“ vás Česká pošta nabádá k tomu, abyste si zašli nechat vygenerovat nové údaje na CzechPoint. Cituji:

datove-schrankyPokud jste ztratili některý nebo všechny z Vašich přístupových údajů do datové schránky, dostavte se na nejbližší kontaktní místo veřejné správy (pracoviště Czech POINT), kde zažádejte o jejich opětovné vydání. Po zpracování Vaší žádosti obdržíte nové přihlašovací údaje poštou nebo e-mailem. Adresu nejbližšího pracoviště Czech POINT naleznete na webových stránkách: https://www.czechpoint.cz/

Při zakládání datové schránky nebylo možné nechat si zaslat údaje na email. Ovšem při vygenerování nových údajů toto již možné je. Nechce-li se Vám jet po založení datové schránky 220 kilometrů přes celou republiku jako mně, využijte této možnosti. Už běžím (zase) na poštu :-)

edit 24.11.2009: pozor, pokud si necháte takto jednou zneplatnit údaje, další zneplatnění přijde na 200,- kč (první je zdarma)

já se dnes na poště dozvěděl, že údaje přišly, ale včera byly odeslány zpět odesilateli. paní na poště byla udivena, protože všem přede mnou běžela lhůta pro vyzvednutí údajů celých 90 dní. u mě to bylo 15.

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.