Zbrusu nový Kindle 4 – již v prodeji

NOVÝ KINDLE 4. GENERACE – verze pro Českou republiku

Věnujte prosím pozornost také našemu článku Jak koupit Kindle na amazonu.

kindle generace 4

Amazon.com vypustil do oběhu již čtvrtou generaci čtečky elektronických knih Kindle. Verzi Kindle 4 pro Českou republiku můžete objednávat již nyní za skvělou cenu 109,- dolarů.

Nový Kindle je lehčí (o 30%), menší (o 18% – ovšem pořád s 6ti palcovým displejem) a rychlejší. Nově podporuje 6 jazykových mutací. Do Kindle 4 se vejde 1400 knih (což znamená, že má o něco menší paměť, než jeho dražší předchůdce – 2 GB) – ruku na srdce – kdo z vás by to přečetl? :)

Možnost změnit velikost písma – 8 různých velikostí písma, 3 různé styly písma. Mezi samozřejmosti patří automatická záloha knih na serverech Amazonu – nikdy tak nepřijdete o svou (na Amazonu) zakoupenou sbírku.

Velikost zařízení: 166 mm x 114 mm x 8.7 mm, Váha: 170 gramů.

Formáty pro Kindle 4: Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC nativně; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP po konverzi emailem.

21. listopadu pak Amazon.com zahájí prodej čtečky Kindle Touch s dotykovým displejem (139,- USD) a 15.11. také tabletu Kindle Fire (199,- USD). Ze začátku budou ovšem novinky nabízeny pouze pro americký trh. Pouze základní verze Kindle 4 je dostupná i v Česke republice.

Kindle verze 4 – ukázky:

Srovnání verzí Kindle:

kindle srovnání

Autor: mego

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.