jak v sunbirdu přistupovat ke vzdálenému kalendáři na internetu

chcete-li z nějakého webu získávat informace o akcích, párty a večírcích, vzdělávacích a jiných kurzech, setkáních spolužáků nebo třeba o tom, co bude druhý den k obědu, možná na vás administrátor myslel v dobrém a poskytl vám adresu elektronického kalendáře ve formátu iCal (*.ics).

taková adresa vypadá např. takto: https://akce.o106.com/akce-brno.ics
edit – adresa nyní odkazuje na náš kalendář u google

ideálním pomocníkem, který vám umožňí spravovat vaše události a váš čas, je mozilla sunbird.

postupujeme podobně, jako v článku jak v sunbirdu publikovat kalendář na webu online – klikneme pravým a dáme nový kalendář. vybereme možnost v síti, zadáme onu super tajnou nebo super veřejnou adresu akčního kalendáře, zvolíme pro něj název a barvu a dáme dokončit.

sunbird vzdálený kalendář

nový kalendář automaticky ze vzdáleného serveru načte příslušné akce a informace o tom, co se děje a kde nesmíte chybět :-) dobré je zvolit si pro každý kalendář zvlášť vhodnou barvu, která dobře rozliší, o který z kalendářů se jedná.

se sunbirdem se neztratíte! ;-)

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.