jak v sunbirdu publikovat kalendář na webu online

sunbird je skvělý kalendář pro váš systém, ať již linux, windows nebo mac. sunbird umožňuje jednotlivé kalendáře sdílet po firemní či domácí síti nebo jej dokonce publikovat na webu pomocí ftp.

v sunbirdu pod ikonkou nová událost klikneme na kalendáře. zde pod vaším osobním kalendářem klikneme pravým a dáme nový kalendář.

v prvním kroce vybereme možnost v síti

sunbird-web-1

ve druhém pak formát (doporučuji ICS) a ftp (nebo síťovou) adresu kalendáře

sunbird-web-2

ve třetím kroku zvolte příslušný název a pro přehlednost barvu kalendáře (zvolíte-li červenou, budou se události  zobrazovat červeně)

sunbird-web-3

v kroku čtvrtém vyplňte údaje pro ftp připojení pro váš hosting

sunbird-web-4

poté, co kalendář vytvoříme, klikneme na něj pravým tlačítkem a dáme publikovat kalendář. pokud jste zadali všechny údaje správně, dojde nyní k vytvoření kalendáře na vzdáleném serveru.

akce, které budete do tohoto kalendáře od nynějška přidávat, se automaticky budou ukládat do vzdáleného úložiště pomocí ftp a k němu budou mít přístup všichni ti, jimž dáte adresu. zkuste např. náš kalendář akcí na jižní moravě.

využití sunbirdu je v této oblasti skutečně široké a ten jako takový je opravdu neocenitelným pomocníkem.

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.