sunbird – nepřekonatelný pomocník v organizaci času

před nějakým časem jsem zde recenzoval skvělý rainlendar. ten je perfektním kalendářem, nicméně potřeba mít jej stále zobrazený na ploše opadla a z několika dalších důvodů jsem se poohlížel po něčem jiném a komplexnějším. výsledkem je sunbird – skvělý správce času od mozilly, který buď můžete používat jako samostatnou aplikaci nebo formou doplňku pro thunderbird – s názvem lightning.

já zvolil samostatnou aplikaci, protože jsem chtěl nezávislý kalendář schovaný v ikoně ve stavové oblasti. nutno podotknout, že je třeba do sunbirdu doinstalovat rozšíření firetray, které minimalizování do stavové ikony umožňuje.

sunbird je multiplatformní (linux, windows, mac) open source nástroj, který sdílí se svými sesterskými aplikacemi firefoxem a thundebirdem velké množství různých rozšíření (add-ons). vedle organizace osobního času umožňuje organizaci času ve firmě sdílením kalendáře po síti nebo dokonce organizaci času pro veřejnost sdílením na webu.

sunbird

aplikace sunbird u mě plně nahradila léta používaný rainlendar. nebyl žádný problém migrovat, export ve formátu iCal (*.ics) z rainledaru do sunbirdu proběhl bez nejmenších potíží.

sunbird je nepřekonatelný pomocník, díky němuž už nikdy nezapomenete na výročí svatby, narozeniny čivavy, vyšetření u zubaře či návštěvu tchyně :-)

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u sunbird – nepřekonatelný pomocník v organizaci času

 1. mego napsal:

  sunbird má jen jednu „drobnou“ nevýhodu. mozilla jej jako samostatnou aplikaci přestala vyvíjet a nyní vývoj směřuje pouze na doplněk pro thunderbird s názvem lightning. osobně zatím necítím potřebu aktualizací, nicméně kdykoliv v budoucnu tato potřeba nastane, nebude problém své kalendáře a nastavení exportovat do lightning.

 2. Anonym napsal:

  funguje ti přidávání do googlýho kalendáře ze sunbirdu? mě to pořád vyhazuje chybu MODIFICATION_FAILED … zž se s tím trápím asi hodinu a přestává mě to bavit :(
  (takové kravinky, jako sdílení kalendáře i odškrtnutí jen pro čtení v SB jsou samozřejmostí)

 3. mego napsal:

  ahoj. přidávání mi funguje parádně. viz. článek: http://o106.com/jak-synchronizovat-sunbird-a-kalendar-google/ – běžně doplňujeme náš akční kalendář zde: http://akce.o106.com/kalendar-akci/.

  postup ve zkratce: 1. vytvoříš online kalendář přímo na google v prohlížeči 2. nastavíš jej, sdílelní pro všechny atd. 3. okopíruješ jeho ID a pak postupuješ podle návodu, který odkazuji.

  důležité je vybrat správný formát – CalDAV. funguje? většinou člověk zapomene na nějaký bod postupu a pak se trápí..

 4. mego napsal:

  á, tak jsem dneska také „chytil“ chybu MODIFICATION_FAILED. ovšem nikoliv při přidávání události do kalendáře, ale při přidávání úkolu. je možné, že kalendář google funkci přidávání úkolů (na rozdíl od událostí) nepodporuje. nebo to bude spíš tímto, že mi to nyní vyhazuje hlášku „kalendář je momentálně nedostupný“.

  další info: http://linuxforum.o106.com/viewtopic.php?pid=75

 5. Už dlouho jsem nečetl něco tak zajímavého, rád navštěvuji tento web.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.