sunbird – nepřekonatelný pomocník v organizaci času

před nějakým časem jsem zde recenzoval skvělý rainlendar. ten je perfektním kalendářem, nicméně potřeba mít jej stále zobrazený na ploše opadla a z několika dalších důvodů jsem se poohlížel po něčem jiném a komplexnějším. výsledkem je sunbird – skvělý správce času od mozilly, který buď můžete používat jako samostatnou aplikaci nebo formou doplňku pro thunderbird – s názvem lightning.

já zvolil samostatnou aplikaci, protože jsem chtěl nezávislý kalendář schovaný v ikoně ve stavové oblasti. nutno podotknout, že je třeba do sunbirdu doinstalovat rozšíření firetray, které minimalizování do stavové ikony umožňuje.

sunbird je multiplatformní (linux, windows, mac) open source nástroj, který sdílí se svými sesterskými aplikacemi firefoxem a thundebirdem velké množství různých rozšíření (add-ons). vedle organizace osobního času umožňuje organizaci času ve firmě sdílením kalendáře po síti nebo dokonce organizaci času pro veřejnost sdílením na webu.

sunbird

aplikace sunbird u mě plně nahradila léta používaný rainlendar. nebyl žádný problém migrovat, export ve formátu iCal (*.ics) z rainledaru do sunbirdu proběhl bez nejmenších potíží.

sunbird je nepřekonatelný pomocník, díky němuž už nikdy nezapomenete na výročí svatby, narozeniny čivavy, vyšetření u zubaře či návštěvu tchyně :-)

mego se představuje:

mego je správcem projektů na doménách o106.com, fotíme.com, hospůdka.net, kolmo.cz, inst.cz a dalších. megův (foto)blog najdete na: mego.o106.com
Příspěvek byl publikován v rubrice o106 se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.